Λειτουργία Κατασκήνωσης 2020

Η Σύγκλητος του Αριστοτελείου, αφού έλαβε υπόψη τις εισηγήσεις της αρμόδιας Επιτροπής Κατασκήνωσης και του αρμόδιου Αντιπρύτανη, καθώς και την τελική εισήγηση του Πρύτανη, ο οποίος είναι και πρόεδρος της Εταιρείας Αξιοποίησης και Διαχείρισης της Περιουσίας ΑΠΘ, θεώρησε ότι ειδικά για φέτος δε δύνανται να εκπληρωθούν όλες εκείνες οι υγειονομικές προσταγές, που επιβάλλονται για την ασφάλεια των κατασκηνωτών. Αφετέρου έλαβε υπόψη το γεγονός ότι λόγω της έκτακτης κατάστασης και της εξ αποστάσεως εκπαιδευτικής λειτουργίας του πανεπιστημίου, η εξεταστική περίοδος θα ολοκληρωθεί φέτος στα τέλη Ιουλίου ή και αρχές Αυγούστου σε πολλά Τμήματα. Συνεπώς, αποφάσισε να μη λειτουργήσει φέτος το καλοκαίρι η Πανεπιστημιακή Κατασκήνωση στην Καλάνδρα Χαλκιδικής (Ποσείδι).

Όσοι κατασκηνωτές επιθυμούν να απομακρύνουν το τροχόσπιτό τους από το χώρο της Κατασκήνωσης παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με το Γραφείο της Κατασκήνωσης στο τηλ.: 2310 995350.